YÖNETİM KADROMUZ

YÖNETİM KADROMUZ

Dr. Kıvanç Erman
Kurucu

Dr. Kıvanç Erman, 15 yılı yatırım bankacılığı olmak üzere 20 yıldan fazla profesyonel tecrübesi üzerine, Türkiye’de finans ve ticari gayrimenkul arasında köprü olmayı hedefleyen Mergen Danışmanlık ile bu konuda hizmet veren ilk şirketi kurmuştur. Finans, ticari gayrimenkul ve aracılık konularındaki tecrübesinin benzersiz bileşimi, bu hedefin konmasındaki ana motifler olmuştur.

 

Dr.Erman , Jones Lang LaSalle Türkiye ofisinde Sermaye Piyasaları ve Danışmanlık Departmanı’nı 2008 yılında kurmuş ve Ekim 2012’ye kadar yönetmiştir. Departman ve ekibi,  periyodik olarak detaylı piyasa raporları yayınlamak dışında, dünyadaki diğer Jones Lang LaSalle ofislerindeki Değerleme, Stratejik Danışmanlık ve Sermaye Piyasaları departmanlarıyla işbirliği içerisinde yerli ve yabancı yatırımcılara geniş bir yelpaze içerisinde hizmet desteği vermiştir. Departmanın kurulmasından itibaren bu ekip, yatırım projeleri ile ilgili olarak yerel ve uluslararası yatırımcılara en iyi ve en verimli kullanım raporları ile kişiye özel fizibilite raporları hazırlamıştır. Değerleme Ekibi,  Emlak GYO’nun halka arzında da Uluslararası Değerlemeci Kuruluş olarak görev almıştır. Araştırma ekibi ise halen halka açık ve periyodik olarak, piyasa raporları ve kantitatif çalışmalar yapmakta ve Türkiye’de araştırma raporlarının kalitesini yukarıda tutmaktadır. Sermaye Piyasası Departmanı’nda ise uluslararası yatırım fonları ve devlet fonlarına çeşitli operasyonlarda yatırım danışmanlığı hizmeti vermiştir. Bu ekip, bugüne kadarki en büyük özel arazi  satışlarından olan Netaş arazisi’nin USD 105 milyon’a satışı ve Blackstone özel sermaye fonunun Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yatırımları olan Redevco Türkiye’nin portföyünü satın almasına aracılık etmiştir.

 

Dr. Erman’ın, özellikle de sermaye piyasalarında olmak üzere, 15 yılı aşkın yatırım bankacılığı tecrübesi, uluslararası yatırımcılara sağlanan hizmetlerde önemli rol oynamıştır. Jones Lang LaSalle’a katılmadan önce Kıvanç, o zamanki en yüksek “yönetim altındaki portföy” miktarına sahip olan Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nde uluslararası menkul değerler fonlarını yönetti. Kıdemli Fon Yöneticiliği’nin yanı sıra Kıvanç, şirket içerisinde, özellikle de Türk sermaye piyasalarında varlık plasmanı amaçlı piyasa dinamiklerini irdeleyen Kantitatif Analiz ve Araştırma çalışma grubuna liderlik etti. YKPY’den önce ise, butik bir menkul değerler şirketi olan Strateji Menkul Değerler’de, uluslararası kurumsal yatırımcılara araştırma raporları ve yatırım danışmanlığı hizmeti veren  Uluslararası Sermaye Piyasaları departmanından sorumlu olarak çalıştı.

 

Dr. Kıvanç Erman, hepsi Marmara Üniversitesi’nde olmak üzere,  doktorasını Bankacılık ve Finans alanında, yüksek lisansını  Sermaye Piyasaları üzerine ve lisans eğitimini de Siyasal ve İdari Bilimler alanında yapmıştır. 2007-2012 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans sınıflarına “Yatırım Analiz ve Portföy Teorisi” dersi de veren Dr. Erman, Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS)  ve Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’nin saygıdeğer bir kolu olan Avrupa Araştırma Grubu üyesidir. Dr. Erman,  İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

mergen download işareti  Dr. Kıvanç Erman CV

Nilgün Erman
Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.

Nilgün Erman, 20 yılı aşkın perakende ve alışveriş merkezi tecrübesini 2014 yılı başında Mergen Consulting Group’a taşıyarak, şirketin perakende ve kiralama alanlarında büyümesini sağlamıştır. Nilgün Erman, MCG’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak, tüm perakende ve AVM hizmetlerinden sorumludur.

 

Nilgün.Erman, Akmerkez’de başladığı kariyerine sırasıyla Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’de Kiralama Müdürlüğü ve Alkaş Danışmanlık’ta Genel Koordinatörlük görevleri ile devam etti. Alkaş Danışmanlık’ın 2008’de Jones Lang LaSalle tarafından satın alınmasıyla, Türkiye ofisinde Perakende Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Nilgün, Yönetici Direktör (MD)   olarak ayrıldığı Nisan 2014’e kadar hem tüm perakende ve AVM hizmetlerinden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, hem de şirketin genel olarak yönetiminden sorumlu olmuştur. Özellikle konsept geliştirme aşamasında tüm JLL projelerinde aktif olarak rol almış, kiralama ekibini de aktif olarak idare etmiştir. JLL tarafından satın alınan Alkaş Danışmanlık’taki Genel Koordinatörlük görevi de dahil edildiğinde, sadece İstanbul’da değil, Anadolu ve çevre ülkelerde gerçekleştirilmiş 50 den fazla projede konsept geliştirme ve kiralama hizmetine liderlik etmiştir.

 

Nilgün Erman’ın konsept geliştirme ve kiralama aşamasında servis verdiği projeler arasında İstinyePark, Zorlu Center, ViaPort, Rönesans Optimum & Piazza konseptleri, Emaar Square, Forum Marmara, KentPark, Armada ve Panora alışveriş merkezleri sayılabilir. Türkiye dışında özellikle Kuzey Irak’ta Erbil, Süleymaniye ve Dohuk’ta bulunan 3 projenin ve Emaar Square Suriye’de konsept geliştirme ve kiralama hizmetlerine liderlik etmiştir. Perakende kuruluşları ile olan tecrübesi sayesinde JLL içerisinde Cadde Mağazacılığı ekibini kurup, perakendeciler için farklı çözümler üretilmesini sağladı.

 

Perakende tecrübesine ek olarak, JLL’deki Yönetici Direktörlüğü görevi süresince, ofis kiralama ekibinin kurulması, geliştirilmesi ve yönetiminde de aktif liderlik görevini yürüttü.

 

Nilgün Erman’ın, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) ve KAGİDER üyelikleri bulunmakta olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Neşe Ünlü
Proje Müdürü

Neşe Ünlü, 2014 yılı başında Proje Müdürü olarak Mergen Consulting Group’a katılmış ve şirketin konsept geliştirme ve kiralama projelerinden sorumlu olarak şirketin büyümesine katkıda bulunmuştur. 10 yıla yakın iş tecrübesi ile Mergen Consulting Group’un perakende hizmetlerinde aktif olarak rol almaktadır.

 

Neşe Ünlü, Alkaş Danışmanlık’ta başladığı kariyerine, 2008 yılında bu şirketin Jones Lang LaSalle tarafından satın alınması ile, JLL’de Kiralama Müdürü olarak devam etti. Neşe, ayrıldığı Nisan 2014’e kadar Alışveriş Merkezi Projelerinde kiracı karması oluşturulması, projelerdeki tüm Perakende alanlarının planlanması ve bütçelenmesi, kiralama sunumları yapılması, aylık ve haftalık raporlama ve kiralama faaliyetleri sırasında kiracı ile görüşmeler yapılması ve kesinleşmiş kira sözleşmelerinin sonuçlandırılması gibi operasyonel faaliyetlerde bulundu.

 

Neşe, kariyeri boyunca, Rönesans Optimum Göztepe, SankoPark, MalatyaPark, Kozzy, AquaFlorya AVM, Vialand, Zorlu ve Özdilek Center başta olmak üzere, İstanbul içi ve dışında 15 projede görev almış, kiracı karması oluşturulması ve kiralama görüşmelerinin yürütülmesinde aktif olarak çalışmıştır.